תחום משפחה

אני, עו"ד סקוזה, והצוות המקצועי והמסור המלווה אותי, מודעים היטב לתפקיד המשמעותי והחיוני שיש לנו במהלך הסכסוך (שלרוב מתאפיין בקשיים ואף בחיבוטי נפש שחווים הלקוחות), הנובע מהעיסוק בתחום הכאוב והמורכב של דיני משפחה. אין ספק כי התחום זר לכם, הלקוחות, ומצד שני מדובר בתחום בו אני עוסק מידי יום ביומו. על כן, הלקוח עומד תמיד לנגד עיננו, ואנו מתמקדים לכל אורך התהליך בהשגת הפתרון הטוב ביותר עבורו, תוך הבנה של צרכיו, ברגישות ובזמינות גבוהה.

המשרד מטפל בכל קשת התביעות הנוגעות לסכסוכי המשפחה, הן בין בני זוג והן בין אחים ובני משפחה אחרים.

 

אחריות הורית, אפוטרופסות ומשמורת

משרדנומטפלבתיקימשמורתואחריותהוריתבאשרלילדיםקטינים

הטיפול ניתן הן כחלק בלתי נפרד מהליכי פרידה וגירושין, והן במקרים מיוחדים הנוגעים לאפוטרופסות, הסדרי שהייה, העתקת מקום מגורים של קטינים בארץ, הגירת הורה עם קטינים לחו"ל, חטיפת ילדים וכיוצ"ב.

הסכמים בתחום המשפחה

למשרדנו ניסיון רב בעריכת מגוון רחב של הסכמים, כגון: הסכמי ממון (עבור בני זוג החיים יחד, בני זוג העתידים להינשא וכיוצ"ב)

הסכמי גירושין או פירוד, הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, הסכמים לחיים משותפים ולידועים בציבור, הסכמי מתנה, הסכמים בין יורשים ועוד.

חלוקת רכוש

למשרדנו ניסיון עשיר ומגוון בטיפול בסכסוכי הרכוש המורכבים ביותר ולרבות: תביעות רכוש (לרבות תביעות עפ"י חוק יחסי ממון או חזקת השיתוף), תביעות לפירוק שיתוף בבית מגורים, הוצאת צווים לצורך הגנה על הרכוש ועוד תביעות מורכבות בארץ ובחו"ל.

מזונות

תחום המזונות התפתח והשתנה בשנים האחרונות לבלי היכר, בעיקר כתוצאה מפסיקות חדשניות של בתי המשפט.

למשרדנו ניסיון מקצועי רחב בנושא המזונות ולרבות: מזונות ילדים, מזונות אישה, מזונות אזרחיים/משקמים, מזונות לידועה בציבור וכיוצ"ב.

צוואות, ירושות, ניהול עיזבונות והעברה בין דורית

משרדנו מתמחה במגוון רחב של נושאים הנוגעים לתחומים הללו המעוגנים בחוק הירושה, התשכ"ה – 1965, כגון: ניסוח מקצועי ויצירתי בעריכת כל סוגי הצוואות (לרבות צוואות מורכבות וצוואות הדדיות), ייצוג במאבקי ירושה עפ"י דין ועפ"י צוואה, בקשות לצו ירושה/צו קיום צוואה, התנגדות לצוואה או התגוננות מפני התנגדות, ניהול עיזבונות, עתירות למזונות מהעיזבון, עריכת ייפוי כח מתמשך וכיוצ"ב.

ייפוי כוח מתמשך הינו פתרון משפטי חדשני יחסית, המאפשר לכל אדם בגיר וכשיר מנטלית לקבוע כיצד יש לנהוג בו ובענייניו הפרטיים בעתיד, אם וכאשר הוא עצמו כבר לא יהיה מסוגל לקבל החלטות צלולות בנוגע לעצמו, לגופו, לבריאותו, לכספיו ולנכסיו.

ייפוי כוח מתמשך נערך על ידי עורך דין אשר מוסמך והוכשר לכך, כמובן שמשרדנו בעל הכשרה תואמת.

ייפוי הכוח מומלץ בכל גיל ולכל אחד, המסמך החתום מבטיח לאדם את ניהול זכויותיו בידי האדם, או מספר אנשים שבחר, תוך שמירת זכויותיו בכל תחום וזאת אם בעתיד, חלילה, יאבד יכולת לטפל בעצמו בשל מחלה, בשל הידרדרות מנטלית ואף בשל מחלה נפשית.

ייפוי כוח מתמשך מהווה אלטרנטיבה למינוי אפוטרופוסהליך משפטי מורכב ולא זול, הנדרש על מנת לקבוע מי וכיצד יטפלו באדם שאינו מסוגל לקבל החלטות עצמאיות בשל אובדן כושר השיפוט כתוצאה ממחלה, תאונה או הזדקנות.